krewny po kądzieli krzyżówka


Poniżej znajdziesz poprawną odpowiedź na krzyżówkę krewny po kądzieli, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w zakończeniu krzyżówki, kontynuuj nawigację i wypróbuj naszą funkcję wyszukiwania.

Hasło „krewny po kądzieli" posiada 4 opisy krzyżówkowe w słowniku. Opisy do hasła: egnat; enat; kognat; kuzyn Jeżeli znasz inne opisy pasujące do hasła „krewny po kądzieli" możesz je dodać za pomocą poniższego formularza.

Hasła do definicji: krewny po kądzieli. agnat. Krzyżówka. zagadka literowa polegająca na wpisywaniu odgadywanych haseł w rubryki krzyżujące się ze sobą. Krzyżówki mogą różnić się od siebie wielkością, stopniem trudności, wiekiem odbiorcy.

w dawnej Polsce: tkanina jedwabna używana na bogate ubiory i szaty liturgiczne. porwanie aśćki. krewny karpia. składnik ponczu.

Lista rozwiązań dla określenia krewny po kądzieli z krzyżówki. Podaj określenie z krzyżówki i wciśnij przycisk "SZUKAJ". Możesz także wybrać ilość liter. krewny po kądzieli. Trudność. Autor.

Krzyżówka online. Poniżej prezentujemy krzyżówkę wygenerowaną przez nasz system i gotową do rozwiązywania. W każdej chwili możliwe jest również podejrzenie odpowiedzi oraz wygenerowanie nowej krzyżówki w języku polskim lub angielskim za pomocą przycisków pod krzyżówką.

'krewny ze strony matki'; wyr. rzecz. - kądziel 'urządzenie służące do przędzenia; było atrybutem kobiety'; wyr. oddają dawne relacje rodzinne (por. krewny po mieczu).

po kądzieli. Z Wikisłownika - wolnego słownika wielojęzycznego. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania. po kądzieli (język polski)[edytuj].

— My tu nawrócili do klasztornego prokuratora, naszego krewnego, by pod opiekę zacnych zakonników oddać, co nam wojna przysporzyła i co książę podarował. po kądzieli — w linii żeńskiej; kądziel — pęk włókien przygotowanych do przędzenia. [przypis edytorski].

Krewni po kądzieli - krewny ze strony matki. Krewni po mieczu- krewny od strony ojca. Liczę na naj. ale dlaczego???

Poznaj definicję 'krewni po kądzieli', wymowę, synonimy i gramatykę. Przeglądaj przykłady użycia 'krewni po kądzieli' w wielkim korpusie języka: polski. Ricardi oznajmił rodzinie, że przyjął do siebie wdowę po margrabim Paduli, krewnym Ricardich po kądzieli.PELCRA PolRus PELCRA PolRus.

Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Kto to krewny po mieczu i kądzieli ?

Krewni po kądzieli to krewni ze strony matki, zaś krewni po mieczu - ze strony ojca

Następnie po kądzieli dostały się Witosławskim, a w 1881 r. drogą działów i spłat przeszły na Zofią z Witosławskich Mierzejewską wraz z pałacem i Zostawił jedną tylko córkę Fennę, która była ostatnią po kądzieli latoroślą gałęzi kijowskiej Połozów i ta trzy razy zawierała związki małżeńskie: najpierw...

Krewni matki są krewni „po kądzieli." Szczerbicz powiada, że „choćby mężczyzną był kto, a krewnym po matce, siostrze, albo którejkolwiek białogłowie, tedy mi jest blizkim po kądzieli i wrzecienie." Kiedy powoływano młodzież szlachecką do broni, Polki posyłały kądziel temu, który nie przypasał oręża, a...

2. przen. krewny po mieczu spear-side relative; prawo miecza law of the sword. 3. bud. angle brace, diagonal brace, counter clamp. kądziel — Krewny, przodek itp. po kądzieli «krewny, przodek ze strony matki»: Przodkowie moi po mieczu i po kądzieli krew swoją przelewali dla kraju - mawiała.

Agroturystyka "Po Kądzieli". Recreation Spot in Tłuszcz. Kolejna Komunia Święta zorganizowana w Agroturystyce Po Kądzieli :) Nowe inspiracje-nowe dekoracje :) Dziękujemy za to, że jesteście z nami!

Krewny po kądzieli zob. Kądziel (Po kądzieli). Krewny po mieczu zob.

Ciekawostka. Krewni po mieczu to krewni ze strony twojego taty, a po kądzieli to krewni ze strony twojej mamy. Od wieków bowiem miecz kojarzony był z mężczyzną, a kądziel (pęk lnu, konopi albo wełny przygotowany do uprzędzenia na kołowrotku) z kobietą, bo tylko ona zajmowała się przędzeniem.

Krewni po mieczu i kądzieli. W dobie staropolskiej istotne było to, czy jest się krewnym po mieczu (ze strony ojca), czy po kądzieli (ze strony matki).

Zamiast określeń po mieczu i po kądzieli można też używać określeń ojczysty (macierzysty) lub ze strony ojca (matki). Wszystkich męskich przodków cały czas po mieczu nazywa się linią męską (patrylinearną), a wszystkie kobiety cały czas po kądzieli - linią żeńską (matrylinearną).

kądziel — Krewny, przodek itp. po kądzieli «krewny, przodek ze strony matki»: Przodkowie moi po mieczu i po kądzieli krew swoją przelewali dla kraju - mawiała. M. Kuncewiczowa, Cudzoziemka … Słownik frazeologiczny.

Stryjowie, wujenki i kumowie są w miarę znani, ale czasem niezbędne okazuje się rozrysowanie całego drzewa genealogicznego, by pojąć kto jest kim w rodzinie. Poznaj skomplikowaną terminologię, związaną z koligacjami rodzinnymi. Krewni wstępni - rodzice, dziadkowie, pradziadkowie.

Potem obijało się len kijankami do prania i rozkładało na ziemi. Na jesieni znów się go zbierało, suszyło, międliło, a wreszcie czesało. Kobiety przędły kądziel, czyli pęk lnu (stąd określenie „krewny po kądzieli"), zbierając się po chatach na tzw. prządki, wspólnie przy tym śpiewały i snuły opowieści.

Odpowiedź. krewny po mieczu. rozpocznij naukę. krewny od strony ojca. krewny po kądzieli. rozpocznij naukę.

Moze ktos mi wytlumaczyc wyraz po kądzieli? Skad pochodzi a co oznacza? Dziekuje i zycze milego dnia! Witamy na forum. Dziedziczymy po naszych rodzicach różne cechy.Po kądzieli oznacza że coś pochodzi od matki, po mieczu oznacza,że pochodzi od ojca.

Krewny po islandzku. Tłumaczenie: krewny, Słownik: polski » islandzki. Powiązane słowa / Znaczenie. krewny słownik językowy islandzki, krewny żurawia, krewny w linii żeńskiej, krewny rezusa, krewny po kądzieli, krewny karpia, krewny po islandzku.

Krewni. Powinowaci. Probant, czyli ja. Po mieczu i po kądzieli. Podobnie możemy określać innych członków rodziny, na przykład: moja ciotka po kądzieli, pradziadek po mieczu. Rachunek pokoleń, czyli stopień pokrewieństwaBezpośredni odnośnik do tego akapitu Wróć do spisu treści Wróć do spisu treści.About krewny po kądzieli krzyżówka

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly